Damernas Gästabud 1 juli 2010

Cornelia Eriksson, Vistancia, var en av dagens sponsorer. Hon skänkte ett fint pris till den som hade dagens högsta poäng, Lycklig vinnare av ett presentkort på två nätter inkl halvpension och greenfee på Hotel Aromar och Club dÀro i Spanien blev Anette Nystedt-Karlsson, som hade 41 poäng i C-klass. Grattis Annette till sänkning och fint pris!

Tyvärr har fotona försvunnit vid överföring till ny hemsida. Fotot på Anette Nystedt Karlsson ovan är från 2013

2010-07-02 Annette Nilsson

Gästabudet Antal deltagare: 100
Resultat Klass A

Placering Namn S-HCP Klubb Resultat
1 Lena Strand 16 Nyköpings GK 68
2 Monica Flygar 21 Trosa GK 69
3 Annika Norberg 19 Nyköpings GK 72
4 Ulrika Flink 20 Vingåkers GK 72 SHC
5 Kerstin Åkvist 12 Nyköpings GK 73
6 Monica Jansson 18 Trosa GK 73 SHC
7 Siv Frögren 20 Kallfors GK 73 SHC
8 Irené Spångberg 14 Flens GK 74
9 Else-Marie Wäppling 17 Trosa GK 74 SHC
10 Lena Herrlin 12 Nyköpings GK 75
11 Mia Sellgren-Boström 15 Flens GK 75 SHC
12 Marianne Halén 16 Katrineholms GK 75 SHC
13 Annika Johannesson 18 Trosa GK 75 SHC
14 Kristina Krig 14 Vingåkers GK 76
15 Eva Melin 18 Nyköpings GK 76 SHC
16 Yvonne Frithiofsson 18 Åda G&CC 76 S 9
17 Christel Lennartsson 13 Nyköpings GK 77
18 Gunnel Thunström 14 Nyköpings GK 77 SHC
19 Anki Lundqvist 17 Nyköpings GK 77 SHC
20 Margrete Larson 19 Vingåkers GK 78
21 Monica Grip- Kedert 20 Trosa GK 79
22 Eva Roxentjärn 15 Nyköpings GK 80
23 Lotta Pettersén 18 Vingåkers GK 80 SHC
24 Inga Arfwidsson 20 Norrköpings GK 80 SHC
25 Anneli Kastås 19 Nyköpings GK 81
26 Maja-Stina Hansson 20 Nyköpings GK 81 SHC
27 Agneta Wagneryd 15 Flens GK 82
28 Annica Karlsson 18 Flens GK 82 SHC
29 Agneta Magnell 20 Katrineholms GK 82 SHC
30 Lena Hagelberg 20 Flens GK 82 S 9
31 Christina Eriksson 20 Flens GK 85
32 Birgitta Lagerbäck 20 Katrineholms GK 87
33 Josefin Hedén 19 Nyköpings GK 96

Resultat Klass B

Placering Namn S-HCP Klubb Resultat
1 Birgitta Eriksson 25 Nyköpings GK 39
2 Lotta Hellstadius 25 Nyköpings GK 38
3 Ulla Bergström 21 Nyköpings GK 37
4 Karin Hedén 25 Nyköpings GK 37 SHC
5 Margareta Lorenius 25 Solbacka Gnesta GK 37 S 9
6 Boel Wallin 22 Trosa GK 36
7 Ann Granqvist Stigvert 24 Nyköpings GK 35
8 Britt Malmgren 23 Kallfors GK 34
9 Lena Jennerberg 24 Vassunda GK 34 SHC
10 Eva Lundin 22 Nyköpings GK 33
11 Inger Fernqvist 23 Nyköpings GK 33 SHC
12 Ann-Marie Karlsson 24 Nyköpings GK 33 SHC
13 Annika Åkerman 26 Nyköpings GK 33 SHC
14 Yvette Alkelind 26 Nyköpings GK 33 S 9
15 Leena Palm 24 Nyköpings GK 32
16 Ulla Danielsson 23 Nyköpings GK 31
17 Margareta Karlstedt 24 Katrineholms GK 31 SHC
18 Ingrid Lindström 22 Vingåkers GK 30
19 Berit Edin 25 Nyköpings GK 30 SHC
20 Katarina Christianson 26 Jönåkers GK 30 SHC
21 Elisabeth Brunelius 21 Nyköpings GK 29
22 Carina Söderqvist 23 Köpings GK 29 SHC
23 May Lindqvist 23 Nyköpings GK 29 S 9
24 Monica Sundlöf 21 Trosa GK 28
25 Karin Olofsson 26 Nyköpings GK 28 SHC
26 Marita Gustavsson 26 Nyköpings GK 28 S 9
27 Annika Enquist Blid 26 Nyköpings GK 27
28 Agneta Forsling Jansson 26 Nyköpings GK 26
29 Anna-Maria Nordkvist 26 Nyköpings GK 25
30 Gudrun Byrehed 22 Nyköpings GK 24
31 Annika Kyhlberg-Göransson 23 Trosa GK 23
32 Agneta Hedelin 23 Trosa GK 21
33 Monica Falk 24 Flens GK 21 SHC
34 Kerstin Lundell 25 Nyköpings GK 20

Resultat Klass C

Placering Namn S-HCP Klubb Resultat
1 Anette Nystedt-Karlsson 30 Nyköpings GK 41
2 Annette Nilsson 27 Nyköpings GK 40
3 Caroline Leuhusen 33 Åda G&CC 36
4 Susanne Glemme 26 Åda G&CC 35
5 Marianne Westin 27 Nyköpings GK 35 SHC
6 Gunnel Ekström 33 Nyköpings GK 35 SHC
7 Helén Boman 29 Jönåkers GK 33
8 Catharina Albing 30 Nyköpings GK 33 SHC
9 Eva Montenius 32 Trosa GK 33 SHC
10 Eva Grind 32 Nyköpings GK 33 S 6
11 Lisbeth Nilsson 27 Nyköpings GK 32
12 Ulla Birgersson 28 Nyköpings GK 31
13 Ote Danneker 31 Nyköpings GK 31 SHC
14 Kerstin Erdhage 33 Nyköpings GK 31 SHC
15 Barbro Örtegren 34 Nyköpings GK 31 SHC
16 Margaretha Schoultz 38 Nyköpings GK 31 SHC
17 Anna Andersson Masuch 31 Nyköpings GK 29
18 Eva Asthage 34 Nyköpings GK 28
19 Birgitta Jansson 28 Nyköpings GK 27
20 Inga-Lill Åkerlid 27 Trosa GK 26
21 Karin Widholm 27 Trosa GK 26 S 9
22 Birgitta Tidholm 28 Vingåkers GK 25
23 Helene Åkvist 31 Trosa GK 25 SHC
24 Anita Andersson 34 Nyköpings GK 25 SHC
25 Birgitta Danielsson 35 Nyköpings GK 25 SHC
26 Annette Schiller 36 Nyköpings GK 24
27 Inger Reuterwall 29 Nyköpings GK 23
28 Evy Ling Sehlin 31 Nyköpings GK 23 SHC
29 Ann Malmskog 38 Nyköpings GK 22
30 Lena Savolainen 30 Gävle GK 21
31 Elisabeth Ymsjö Sjögren 34 Nyköpings GK 20
32 Karin Andersson 30 Nyköpings GK 19
33 Gunilla Borg 38 Nyköpings GK 11