Kontakt – Nyköpings Golfklubb

FacebooksidaMedlemsforum facebookgrupp –  Nedan finns kontaktpersoner och organisationer.

Klubbchef och informationsansvarig

Gary Cosford
0155-15 09 32
070-556 26 63
klubbchef@nykopingsgk.se
Klubbchef

Kansli

Tina Eriksson – Kanslichef/Medlem/Ekonomiansvarig
ekonomi@nykopingsgk.se

Jan Merelius – Medlem/Tävling/Kansli
kansli@nykopingsgk.se

Therese Bengtsson – Bokning Golfboende/Kansli
boende@nykopingsgk.se

Tidbokning/reception: 0155-21 66 17
Kansli webbsida

Postadress

Nyköpings Golfklubb
Ärilla
611 92 NYKÖPING

Greenkeeper

Magnus Koinberg
070-686 26 83
greenkeeper@nykopingsgk.se
Banpersonal

Golfrestaurangen Nyköpings GK

Murres Golfkrog – matsedel på facebook
Anniola och Nino – murres@live.se
0155-974 01 – köket – 123 214 19 68 – swish
070-512 38 48 – Nino
070-589 46 11 – Anniola
www.nykopingsgk.se/restaurangen

Kansliets öppettider

Måndag-fredag 08-18
Lördag, söndag, helg 08-16

Öppnar senast en halvtimma innan första start på officiella tävlingar

Pro Shop

Alan Harris
0155-21 14 05
070-561 40 69
alan.pro1961@gmail.com
www.fb.com/QualityGolfOutlet

PGA Instruktör Malin Landehag

070-660 63 35
Klubbpresentation
malinlandehag@hotmail.com
www.malinlandehag.se

Assisterande tränare Johan Thorell

070-475 10 04
Klubbpresentation
johan.thorell.golf@gmail.com

Johan Thorell Golf

Ordförande

Holger Namér
0155-22 40 87
070-272 26 59
holger.namer@hotmail.com
Styrelsen

Fotograf/Klubbvärd

Tomas Kihlman
070-832 05 46
fotograf@tomaskihlman.se

Kontaktpersoner på Nyköpings GK

Styrelsen Holger Namér
Annelie Kastås
070-272 26 59
070-930 31 74
Ordförande styrelsen
Valberedningens ordf
Webbredaktion Alexander Kappel
Gunnel Thunström
Tomas Kihlman
073-152 19 60
070-743 24 85
070-832 05 46
Tekniskt ansvarig
Webbredaktör
Fotograf
Kommittéer Kommittén presenteras på länken Damkommittén
Seniorkommittén
Tävlingskommitté
Juniorkommitté
Medlemskommitté
Aktiviteter Kom-Igång-Golf – tisdagar
Golfkompis – måndagar – facebookgrupp
FredagsÖppet – Nyhet – spelkvällar
Kom-Igång-Golf
Golfkompis
FredagsÖppet
Övriga grupper Karin Appelqvist
Bo Ek
Anders Lundgren
070-384 79 22
070-533 65 18
070-378 76 17
Blomgrupp
Vagngrupp
Juniorbarometer
Projekt – Jämställdhet
Annika Gustavsson 070-828 74 17 Vision 50/50
Projekt – Damer
Gunnel Thunström  – 070-743 24 85
Golfkampen Cancerfonden — Facebooksida Women´s Golf DayFacebookgrupp
Redo4Golf – mentorFacebookgrupp
Matchspel Sörmlandsserien – Damer och herrar
Mellansvenska serierna
Old Boys Tour – Nyköpings GK
Gubbcupen
Damernas Matchspel på klubben
Seriespel
Seriespel MSV
OB Tour
Gubbcupen
Damernas Matchspel

Vi samarbetar med olika organisationer och vi är medlem i flera föreningar.

SGF_logo_101 Sogdf svenskgolf-logo_250 SISU visitsormland
stua_logo_small1 Visit-Nyk-Oxl 250 Utflyktsvagen 250